Co to jest kredyt pod zastaw nieruchomości, w ogólnych zarysach każdy człowiek wie. Bank lub "SKOK" powierza nielichą kwotę, pożyczkobiorca za tę sumę nabywa mieszkanie, i następnie oddaje ratalnie zaciągnięte zobowiązanie.
To wiemy, ale w tym razie jest odwrotna hipoteka?
A więc opiera się to na tym, że można sprzedać instytucji finansowej posiadane mieszkanie, za cenę oferowaną przez ta firmę, przy czym instytucja przelewa czy to w jednym kawałku całość umówionej sumy, czy to płaci niewielką część ustalonej kwoty w okresie ustalonym z sprzedawcą nieruchomości mieszkalnej ilość miesięcy. Istotne, że osoba, która była dotychczasowym posiadaczem nieruchomości ma prawo zatrzymywać się w sprzedawanym obiekcie aż do swoich ostatnich dni.
Instytucja finansowa jednocześnie przyjmuje ryzyko, że nieruchomość mieszkalna będzie stała do czasu, gdy będzie mógł nią w stu procentach dysponować. Pewnie wskutek tego szacuje się, że kwoty transakcyjne, którą dostanie upłynniający właściciel, osiągną co najwyżej sześćdziesiąt procent bieżącej wartości.
Jednak może to być ciekawa możliwość dla przykładowo emerytów, co pragnęliby zwiększyć swoją emeryturę, a nie wiedzą komu, albo nie chcą scedować majątku dzieciom. Przyjmując, że po osiągnięciu wieku uprawniającego do emerytury, będziemy mogli liczyć na dochody w wysokości od trzydziestu do sześćdziesięciu % ostatniej wypłaty, którą dostaniemy od ostatniego szefa, odwrotna hipoteka jest naprawdę dobrym rozwiązaniem, które w życiu emeryta może wiele zmienić.